BRASSÓ VÁROSÁRÓL

Brassó az ország közepén helyezkedik el, egyike Románia legrégebbi és legszebb városának és környéke az ország egyik legvonzóbb turisztikai övezete.

A hajdani középkori vár, a város, sokat megőrzött az akkori idők varázsából, amelyet újraélhetünk egy sétát téve a Régi Brassóként ismert városrészben. Ugyanakkor számos figyelmet érdemlő lelet került elő az utóbbi időben a felújításoknak köszönhetően: a vár régi fala látható a Cenk alatti sétányról, mint ahogy a bástyák és az őrtorony is. A “Dupa Ziduri” sétány – része Brassó középkori erődjének.

Az óváros híres kultikus épületeiről, mint például a Fekete templom, amely több mint 500 éves és Erdély legnagyobb gótikus templomaként van elkönyvelve. De még sok más érdekes történelmi műemlék található itt: a Régi Városháza, a fellegvár, a Redut Kulturális Központ, vagy a Tanácstér. Brassó óvárosában sétálhatunk a Cérna utcában, amely a XIII. század elejéről maradt ránk – a legkeskenyebb utca Európa keleti felén, amelynek falait mindkét kezünkkel egyszerre megérinthetjük.

Ugyanakkor Brassóban található az Erdélyi Első Román Iskola múzeuma (1495-ben épült), amely otthont ad különböző nyomdatörténeti kiállításoknak, valamint több más érdekfeszítő múzeum, amelyet érdemes meglátogatni – mint a Történeti Múzeum, Művészeti Múzeum, Néprajzi múzeum.

A város gazdag kulturális élete is vonzó: a brassói színházak, a Filharmónia, az Opera, a kulturális központok az év minden szakában rendkívül aktívak és a helyi hatóságok olyan hagyományos ünnepségsorozatot szerveznek, mint a Brassói Napok és a “Junilor Brasovului” fiatalok fesztiválja, messze a leglátványosabbak eredetiségükben.

Akik a természetben szeretnének sétálni, gyönyörű tágas helyek várják: Brassó Pojána (sípályákkal és túraútvonalakkal), a barcarozsnyói parasztvár, a törcsvári kastély és a környék erődtemplomai, mint a szászhermányi erődtemplom, a prázsmári erődtemplom, a barcaszentpéteri templom, a feketehalmi vár.